Školenia

Počas svojej kariéry som zistil, že ma baví nielen programovať, ale aj tvoriť školenia pre ostatných programátorov. Veľa mojich školení boli drobné prednášky alebo workshopy urobené na zakázku pre konkrétnu firmu, ale niektoré z nich sú všeobecne použiteľné a tie som sa rozhodol ponúkať aj iným firmám.

Pokiaľ teda chcete, tak si ma môžete najať aj na to, aby som vo vašej firme urobil niektoré z nižšie ponúkaných školení.

Za aktuálnej pandemickej situácie školenia nerobím prezenčne, ale vieme sa dohodnúť na ich online podobe. Maximálne však len pre 5 účastníkov. Robiť online workshop pre viac ľudí proste nie je efektívne, pretože od účastníkov vyžadujem, aby na workshope programovali a zároveň si aj prechádzame ich riešenia.

SOLID princípy pre PHP programátorov

SOLID princípy predstavujú základ dobrého softvérového návrhu, udržiavateľného a rozširovateľného kódu a mal by ich teda poznať každý programátor. Ich dodržiavanie pomôže udržať váš kód čistý a ľahko upravovateľný.

Školenie je veľmi vhodné pre tímy, ktoré pracujú s legacy kódom a nevedia, ako ho zlepšiť, pre každého programátora, ktorý SOLID nepozná a aj pre junior programátorov.

Nejedná sa o samostatný kurz, ale o päť menších kurzov robených vo forme workshopu, z ktorých každý má za cieľ predstaviť jeden z piatich SOLID princípov. Každý samostatný workshop trvá zhruba dve až tri hodiny a najlepšie je robiť ich samostatne s aspoň niekoľkodňovou prestávkou.

Orientačná cena:1 500 € pre max. 5 účastníkov1 750 € pre max. 10 účastníkov

Testovanie v PHP pre začiatočníkov

Automatizované testy pomáhajú odhaľovať chyby v našom kóde a chránia nás pred ich vznikom. Zároveň nútia programátorov písať čistejší kód.

Toto školenie je určené pre programátorov, ktorí ešte nikdy automatizované testy nepísali. Povieme si niečo o tom, čo nám testy prinášajú, prejdeme si základné druhy testov, ale hlavne si vyskúšame ich tvorbu.

Ide o celodenné školenie formou workshopu, kde pracujeme s vopred pripravenou jednoduchou webstránkou. Ale ak nám ostane čas a účastníci majú záujem, tak si vieme na konci školenia napísať ukážkové testy aj pre vašu reálnu aplikáciu.

Orientačná cena:450 € pre max. 5 účastníkov500 € pre max. 10 účastníkov

Základy programovania v JavaScripte (aj pre neprogramátorov)

Toto je 13 dielne školenie určené pre úplných začiatočníkov v programovaní. Je vhodné pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť programovať alebo potrebujú poznať JavaScript k svojej práci (napr. pre písanie testovacích scenárov, skriptov pre GTM a pod.).

Každá časť školenia pozostáva zo zhruba trojhodinového workshopu, kde vysvetľujem teóriu a spoločne programujeme. Je možné sa dohodnúť na realizácii aj vo forme intenzívneho týždňového školenia, ale moje odporúčanie je preberať lekcie samostatne s niekoľkodňovými prestávkami.

Orientačná cena:3 900 € pre max. 5 účastníkov4 550 € pre max. 10 účastníkov