Vlastné projekty

Vo svojom voľnom čase sa okrem samovzdelávania snažím pracovať aj na niektorých vlastných projektoch. Zaujímam sa hlavne o tvorbu browser hier a to jednak klasických PBBG, ako aj casual v HTML5. Na tejto stránke si môžete pozrieť zopár projektov, ktoré by som rád zdôraznil a na ktorých buď aktuálne pracujem, alebo sa plánujem k nim vrátiť.

Grid Battles

Grid Battles - ťahová webová wargame

Grid Battles je nová verzia hry Waree, ktorú som naprogramoval ešte v roku 2009. Grid Battles staviam od nuly na nových technológiách a veľkou zmenou prešli aj pravidlá.

V hre proti sebe dvaja hráči vedú bitku v akože-stredovekom prostredí.

Hru stále programujem a o jej vývoji píšem blog.

Použité technológie:

Javascript React Redux MariaDB PHP Symfony ZeroMQ SVG

Feudarium

Feudarium - browserová MMORTS

Feudarium bol môj pokus o browserovú MMORTS (Massive Multiplayer Online Real-Time Strategy) hru. Ide o klasickú browserovú stratégiu typu Travian alebo Tribal Wars. V jednom hernom svete proti sebe môžu hrať stovky až tisícky hráčov. Každý začína s jedným mestečkom, ktoré musí rozširovať a zároveň brániť pred útokmi iných hráčov.

Pre úspech v hre musia hráči spolu obchodovať a koordinovať svoje kroky. Cieľom hry je dosiahnuť dominanciu na hernej mape, tj. ovládať väčšinu miest.

Hru som programoval niekoľko rokov a potom necelé dva roky fungovala. Aktuálne je vypnutá, pretože som na jej rozvíjanie a udržiavanie nemal toľko času, koľko by potrebovala.

Rád by som sa však k nej vrátil a jedného dňa ju opäť oživil, zatiaľ si aspoň občas utrieďujem myšlienky a premýšľam nad game dizajnom a mechanikami.

Použité technológie:

PHP Nette MariaDB ZeroMQ React

Waree

Waree - ťahová wargame pre dvoch hráčov

Waree je môj nedokončený projekt ešte z roku 2009. Jedná sa o hru, kde proti sebe môžu vo vybraných scenároch bojovať dvaja hráči. Boje sa odohrávajú na hexovej mape a každý hráč má k dispozícii niekoľko typov jednotiek. Ide o ťahovú hru a protihráči môžu, ale nemusia byť zároveň online.

Používatelia za víťazstvá dostanú body a za určité množstvá bodov získavajú levely. Za rôzne iné dosiahnuté úspechy dostávajú vyznamenania vo foriem stužiek a medailí.

Pri tvorbe tejto hry som zistil, že Javascript je úplne iný druh jazyka, než som si myslel a začal som sa ho viac učiť.

Použité technológie:

Javascript jQuery PHP MySQL

Strike Force One

Strike Force One - webová verzia papierovej wargame

Táto hra začala vznikať len ako testovanie možností canvasu v HTML5 a ako predpríprava na znovuoživenie projektu Waree. Chcel som si vyskúšať programovanie wargame na hexovej mape s použitím nových technológií a zistiť, čo bude potrebné pre vytvorenie herného enginu v Javascripte, ktorý by som vedel rozvíjať.

Ako vzor mi poslúžila klasická papierová wargame Strike Force One, ktorá má veľmi jednoduché pravidlá.

Hru môžete hrať samostatne, kde hráte za obe strany (čiže sami proti sebe). Ale je možné si aj vybrať jednu z dvoch strán a poslať kamarátovi URL linku a hrať hru dvoch hráčov.

Keďže mi šlo iba o otestovanie možností, tak hra sa nedočkala ani polishovania, ani dizajnu a hráči nemajú žiadne štatistiky, odmeny a ani svoje účty.

Na projekte som zistil, že sa musím konečne poriadne naučiť programovať v Javascripte. Backend hry je programovaný v PHP a rieši synchronizáciu hry viacerých hráčov.

Použité technológie:

Javascript jQuery KineticJS PHP MySQL